News/Nuus

Dienstoekennings

Dutoit Vrugte, Dutoit Groente, Dutoit Hout en Lumbri Compost se dienstoekenningsfunksie het op 28 September 2016 by die Ceresvallei Kerksaal plaasgevind. 

 

 

Dutoit Vrugte: 30-jaar-toekennings 

(1) Tiaan v/d Westhuizen (Bestuurder), Sharell Swartz (2) Zwelinzima Bhekeweni, Andre van Wyk (Bestuurder) (3) Vanaf links voor na regs agter: Anne Oranje, Sandra Abrahams, Anna-Marie Baron, Gertruida Muller, Martha Jacobs, Cathleen Boer, Gammat van Wyk (Bestuurder), Belina Damon. 

 

 

(1) Jacoba Persent, André van Wyk (Bestuurder), Sue-Ann Baartman (2) Rosalin Kouter, Eveline Rhoode, Susanna Claasen, Aletta Bothma, Dan Olivier (Bestuurder) (3) Aftrede: Rudi du Toit (Bestuurder), David Cole. 

 

 

Dutoit Vrugte: 20-jaar-toekennigs 

(1) Nomvuyo Mqungquthu, Tiaan v/d Westhuizen (Bestuurder) en Patricia Prins (2) Teresa Boer, Karin Swart (Bestuurder), Nokayalethu Ntsatha (3) Nominki Ralarala, Johan Manuel (Bestuurder) (4) Mirriam Ndwanaya, JC Pretorius (Bestuurder). 

 

 

(1) Randall Schuurman, Hendrik van Zyl (Bestuurder) (2) Catherine Flink, Gustav Bohlman (Bestuurder), Elsie Zenzile (3) Vanaf links voor na regs agter: Nqabakazi Gqalaqha, Alison Nel, Valerie Willemse, Lizette de Silva en Annie Louw, Catherina Engelbrecht, Annelene Fritz, Jenine Onrut, Gammat van Wyk (Bestuurder), Lena Baadjies, Xoliswa Fonya (4) Van links voor na regs agter: Marilyn Slinger, Johanna Strauss, Nokupha Gqalaqha en Nodekuthini Mhlantla, Mvuleni Ngqebe, Funeka Mbusha, Nokupela Dumzela, Sharen Charles, Dan Olivier (Bestuurder). 

 

 

Dutoit Groente: 20-jaar-toekennigs 

(1) Ellen Jafta, Frans Burden (Bestuurder), Sharon Saunders (2) Felicity Mpharu, Sandra Willemse (Bestuurder). 

 

Dutoit Vrugte: 10-jaar-toekennigs 

(1) Vanaf links voor na regs agter: Magrieta Gelderblom, Leon Witbooi en Petronella Manuel, Maria Persentz, Sharon Lottering, Nonyameko Bekeweni, Lily Tieties, Suzette Titus, Ingrid Skippers, Francina Snyders, Dina Kaptein, Khunjulwa Diniso, Dinah Smit, Johanna Baron, Francis Ntsizi, Gammat van Wyk (Bestuurder), Dora Human, Eldorette Wanza (2) Charlotte Johannes, Andre van Wyk (Bestuurder), Theresa Titus (3) Vanaf links voor na regs agter: Perline Munnik, Ann Baadjies, Nomakatinini Rulumeni, Johanna Abrams, Florina Malikwa, Lungiswa Qinta, Charmaine Pieterse, Herman Koopman, Tiaan v/d Westhuizen (Bestuurder), Nolusindiso Baruza, Elias Maleka en Nontabazwe Gaba.

 

(1) Pieter George, Andre van Wyk (Bestuurder) (2) Vanaf links voor na regs agter: Luniswa Vava, Tembisa Mofokeng, Wilma Mostert, Marilyn Fredericks, Dalease Jacobs, Nobakunjani Skefile, Elizabeth Silera, Rosslin Snyders, Johan Manuel (Bestuurder), Catherine van der Horst (3) Jolene Andrews, JC Pretorius (Bestuurder), Fila Josefus (4) Elzandra Geldenhuys, Hendrik van Zyl (Bestuurder). 

 

(1) Thandokazi Maliwa, Fundiswa Ngwevela, Anna Steenkamp, Annie Franse, Magret Marhoga, Nthabiseng Maqolo, Elizna Davids, Lihandra Marumo, Dan Olivier (Bestuurder) (2) Juanita Swartz, Gustav Bohlman (Bestuurder) (3) Johanna Daniels, Andre van Wyk (Bestuurder). 

 

Dutoit Groente: 10-jaar-toekennings 

(1) Grieta Daniels en Wilhelm Winterbach (Bestuurder) (2) Vanaf links voor na regs agter: Ntlonipho Mbobo, Fhandi Fikweni, Carmen Daniels, Letitia Mentoor, Pretty Vicani, Magrieta Meintjies, Yoliswa Macanyana, Frans Burden (Bestuurder), Nosagen Sekede 

Dutoit Hout: 10-jaar-toekennings 

(3) Pietie Viola (Bestuurder), Moyakhe Mphendu, Johannes November, Thembinkosi Kutwana, Matthew Smit 

Lumbri Compost: 10-jaar-toekennings 

(4) Phumzile Gqalaqha, Jolandi Smit (Bestuurder). 

 

DIENSTOEKENNINGS - PRODUKSIE WES-KAAP 

Wes-Kaap se Produksie Dienstoekennings het op 31 Mei 2016 by die Rooihoogte Saal, Kromfontein plaasgevind 

 

(1) Kromfontein: Gys du Toit Jr (Landgoedbestuurder), Sinki Mantshongo, Abraham Gelant, Sandra Galant, Sara Shiba, Funani Mondli, Isaac Majola (2) Lindeshof: Thwalibango Mbizo, Jan Rossouw (Landgoedbestuurder), Oktober Pedro (3) Nooitgedacht: Bekisi Khonto, Jonathan Carlton Farmer, Arno Marais (Landgoedbestuurder), Thabo Ntamo. 

 

(1) Sneeuwkop: Goni Mapheele, Wyiti Tshoeute, Freddie Eksteen (Landgoedbestuurder), Florence Hlomela, Willem v/d Merwe (2) Swartdam Vanaf links voor na regs agter: Katrina Lukas, Sanna Diedericks, Hanna Jantjies, Antjie Diedericks, Abraham Diedericks, Florrie Jonkers, Katryn Jantjies, Jakob Rode, Jan Pietersen, Martinus Diedericks, Katy Filander, Hennie Prins (Plaasbestuurder), Alexander Joubert, Willem Kok, Martie Pekeur (3) Tandfontein Vanaf links voor na regs agter: Ntlupheko Nontlakaza, Johanna Goliath, Katriena Nel, Mandisa Hlazo, Willem Maswana, Izak Smit (Landgoedbestuurder), Jakobus Kupido, Bambaliphi Busakwe, Zanomthetho Khonto, Khabang Motake. 

 

(1) Vastrap: Derick Louw, Werner Coetzer (Bestuurder), (2) Crispy: Vanaf links voor na regs agter: Karolus Daniels, Yvonne de Bruyn, Maria Lord, Sophia Sas, Sarah van Wyk, Frans Muller, Willem Fortuin, Jacques Visser (Landbou Mentor), Marieta Baartman, Franzette Lambert, Hilda van Rooyn, Cedrick Galant, Heloise Muller, Martin Baartman. 

 

20-jaar-toekennings 

(1) Kromfontein: Gys du Toit Jr (Landgoedbestuurder), Maria Andrew, Trein Titus, Miriam Titus, Henry Klaaste, Petrus Titus (2) Lindeshof: Anna Alexander, Nicholaas Smith, Johannes Robert, Jan Rossouw (Landgoedbestuurder), Jannie Beukes (3) Nooitgedacht: Martha Willemse, Karel Sas, Abram Willemse, Arno Marais (Landgoedbestuurder). 

 

(1) Paardekloof: Jacob Sas, Gertrude Fritz, Nicolaas Maswana, Carel Cronje (Landgoedbestuurder) (2) Sneeuwkop: Freddie Eksteen (Landgoedbestuurder), Meshack Monakali (3) Tandfontein: Daniel van Wyk, Katrina van Wyk, Izak Smit (Landgoedbestuurder), Floors Pienaar. 

 

30-jaar-toekennings 

(1) Kromfontein: Rachel Afrikaner, Gys du Toit Jr (Landgoedbestuurder), Maria Galant (2) Tandfontein: Andries Engelbrecht, Izak Smit (Landgoedbestuurder), Saul Spannenberg (3) Paardekloof: Jors van der Rost en Carel Cronje (Landgoedbestuurder). 

 

Aftredes

(1) Nooitgedacht: Maria Mpharu, Katrina Schrotz (2) Paardekloof: Gert Galant, Sanna Human, Jacob Moses, Carel Cronje (Landgoedbestuurder) (3) Swartdam: Hennie Prins (Plaasbestuurder), Jan Olivier (4) Vastrap: Werner Coetzer (Bestuurder), Berend Thromp (5) Crispy: Jacques Visser (Landbou Mentor), Gert Matthys (6) Skaapkraal: Jacob Draghoender, Frikkie Bothma (Landgoedbestuurder).